ZİRKONYUM DİŞLERİN AVANTAJLARI

Günümüzde sosyal hayatın varlığı insanlar açısından oldukça fazla öneme sahip olmaktadır. Sosyal hayat demek, kişiler arasında duygusal ve fikirsel olarak bir iletişimin sağlanması da diyebilmekteyiz. Bir kişi hem işi hem de karakteri bakımından ne kadar üst seviyede ise etrafındaki kişilerde o kişiye karşı fazlasıyla saygı duymaktadırlar. Sosyal ortam içerisinde aktif olarak iletişim sağlayan kişiler, cilt ve ağız bakımlarına da dikkat etmektedirler. Ağız bakımlarından bahsetmişken diş ve diş sağlığının önemi konusu oldukça fazla dikkat edilmesi gereken etkendir.

Topluluk içerisinde bir konuşma yapan kişinin ilk başta bakılan yerler arasında dişleri en başları çekmektedir. Konuşmacı olan kişinin dişlerinde düzensizlik ve sarımsı diş renkleri mevcut ise izleyici olarak gelen kişileri de etkilemesi haliyle zor olmaktadır. Fakat, tam tersi konuşmacı olan kişinin dişlerinin gayet düzenli ve parlak beyaz renge sahip olması demek izleyicilerin de dikkatinin toplanması açısından oldukça fazla önem taşımaktadır.

Zirkonyum Diş Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

·        Zirkonyum diş tedavisinin ardından meydana gelen diş rengi beyaz olduğu için kişinin kendine olan öz güveninin tavan yapmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra da zirkonyum dişler beyaz olma özelliği taşımasından dolayı karşıdan gelen parlak ışığı emilmesini sağlayarak yok edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

·        Tüketimi çiğnemeye dayalı olan besinlerin işlem aşamasında ne kadar kuvvet uygulanırsa uygulansın zirkonyum dişlere zararı hiçbir şekilde olmamaktadır. Bu özelliği sayesinde en arkada bulunan dişler dahil tüm dişlerde çiğneme işlemlerinin kolaylıkla yapılması sağlanmaktadır.

·        Diş kaplaması yaptırmak isteyen kişilerin metal alaşımları tercih etmeleri nedeni ile birçok sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu sıkıntılar arasında diş etlerinde kanamalar, iltihap durumlarının meydana gelmesi, diş etlerinde baskıya dayalı olan şişmeler ve metal alaşımın etkisi ile diş etlerinde kızarıkların ortaya çıkması gibi problemler oluşmaktadır. Ancak, zirkonyum diş kaplaması yaptıran bireylerde bu gibi sıkıntılı durumların yaşanmaması zirkonyum diş yaptırmaya olan ilginin de artmasına yardımcı olmaktadır.

·        Kaplama yapılan dişlerde genelde ağız içerisine alınmış olan soğuk veya sıcak yiyecekler dişlerde hassasiyet durumlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Zirkonyum diş kaplamasında ise sıcak veya soğuk yiyecekler dişlerde emilme özelliği göstermesi sayesinde dişlerde hassasiyet durumlarını olabildiğince en aza indirmektedir. Bu sayede de kişi yemiş veya içmiş olduğu besinlerin tadını daha fazla alabilmektedir.

·        Dişlerinde sarı lekeler bulunan veya herhangi farklı renk olan kişilerde zirkonyum diş kaplama yapılması sayesinde tüm dişlerin beyaz parlak bir renge kavuşması sağlanmaktadır. İşlem sonucu istenilen beyazlıkta olan dişler, uzun yıllar boyunca kullanılmasına rağmen yine de ilk günkü beyazlığını kaybetmeden kullanıma elverişli bir şekilde kişiye hizmet sunmaktadır.

·        Zirkonyum diş kaplaması yaptıran kişilerin fazladan herhangi bir ücretli bakım yaptırmalarına gerek duyulmamaktadır. Burada yapılması gereken olay ise ağız içi hijyeninin sağlanması ve dişlerin düzenli bir şekilde fırçalanması gerektiğinin bilinmesidir. 

Zirkon Diş

Adresimiz

Mecidiyeköy/Şişli/İstanbul

 

Telefon

+905321352167

+902122139293

 

Web

www.zirkondis.com

 

E-Posta

info@zirkondis.com

1
×
Size Yardımcı Olalım