ZİRKONYUM

Zirkonyum, doğal diş renklerine en yakın kaplamadır. Estetik diş alanında geçen gün yeni ve farklı tedavi yöntemleri geliştirilir, zirkonyum kaplamalarda bu geliştirilen tedavi yöntemleri arasında yerini alır.

 

Zirkonyum, önelikli beklentisi estetik diş görünümü olan kişilerin bu beklentilerini yüksek ölçüde karşılamaktadır.Zirkonyum daha çok doğal diş görünümü sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir.Bunların yanısıra zirkonyum kişi için bazı avantajlar sağlamaktadır.Zirkonyumun bu sağladığı avantajlar kişinin dişleri için hem sağlamlık katkısında bulunur, hemde dişin direncini arttırmada katkıda bulunur.

Zirkonyum, diğer kaplamalara göre kişinin sahip olduğu doğal dişe daha çok benzerlik gösterir ve sahip olduğu renk seçeneklerine göre kişinin doğal dişlerine en uygun kronlar uygulanabilmektedir.

İmplant üzeri kullanılan kronlarda da zirkonyum kullanılabilmektedir, zirkonyum kullanılarak beklentisi yüksek kişilerin estetik diş istekleri karşılanabilmektedir. Zirkonyum kaplama ön bölge dişlerde yüksek estetik diş beklentisi olan kişilere tatmin edici sonuçlar elde etmelerini sağlayabilir. Zirkonyum dokulara uyum sağlar, zarar vermez ve diğer bazı kaplamalarda görülen korozyon, diş dokularında ve dişetlerinde siyah-gri renk yansıması zirkonyumlarda görülmemektedir.

Zirkonyum
1
×
Size Yardımcı Olalım